Cukkerberg hirtelen megvilágosodott és rájött, hogy sose volt woke
A legnagyobb kárt a tényleges baloldalnak okozta, gyakorlatilag kinyírta.
Az érpataki polgármester elmehet a helyszínre, kiabálhat, nyilatkozhat, táblákat tarthat a magasba – de nem valaki más rendezvényén, hanem annak közelében, ellentüntetőként.
„A Nyíregyházi Törvényszék elsőfokú ítélete szerint Orosz Mihály Zoltán, Érpatak polgármestere a községe polgárát, Szőllősi Gábort, a TASZ munkatársát politikai véleménye miatt diszkriminálta, amikor 2013. február 9-én rendőrökkel vezettette ki az önkormányzat által szervezett nyilvános rendezvényről, amelyet a „becsület napja” alkalmából tartottak. A rendezvényt a polgármester az önkormányzat nevében eljárva szervezte meg, a helyszín a helyi általános iskola volt. A rendezvényre ellátogatott Szőllősi Gábor, érpataki lakos, egyben a TASZ munkatársa, valamint Tódor János újságíró. Amikor a polgármester meglátta őket a közönség soraiban, verbálisan rájuk támadt, vélt liberális nézeteik miatt pocskondiázta és nemkívánatos személyeknek nevezte őket, majd rendőrt hívott. A rendőrség annak ellenére kivezette Szőllősit és Tódort, hogy rendzavarásra a polgármester állításán kívül semmilyen jel nem utalt. (...)
Jelentős különbség van a két rendezvény között. Az a rendezvény, amelyet a polgármester az önkormányzat, vagyis a teljes közösség nevében szervezett, mindenkinek szól, ahogy az önkormányzat is mindenki önkormányzata, nemcsak azé, aki a polgármesterrel egy politikai véleményen van. A jog ezt azzal juttatja kifejezésre, hogy az ilyen rendezvény ugyanúgy az egyenlő bánásmódról szóló törvény hatálya alá tartozik, mint bármely más hivatalos aktus, így a polgármester nem hivatkozhat a gyülekezési törvény biztosította szabadságára a résztvevők megválogatása körében. A Budapest Pride ezzel szemben a gyülekezési szabadság gyakorlása körében szervezett rendezvény: azok, akik közösen akarják közterületen kifejezni politikai véleményüket, ezt megtehetik, és joguk van ezzel összefüggésben arra, hogy biztonságosan tehessék ezt. Nem kell eltűrniük maguk között, a saját rendezvényükön a velük egyet nem értőket: ellentétben a polgárokkal szemben kötelezően semleges önkormányzattal, ők a más véleményen lévőket távol tarthatják maguktól.”